Kínai masszázs
A kínai masszázs a hagyományos kínai orvoslás szerves részeként az 5 elem tanán és a jing-jang egyensúly elvén alapul, alkalmazza az akupunktúrás pontokat és meridiánokat. Akárcsak az akupunktúra esetén, a kínai masszázsnál is a meridiánokban áramló energia (csí) áramlását tujduk serkenteni vagy korlátozni és ezáltal a szervezet energiaháztartását harmonizálni. Ha erősíteni, serkenteni, tonizálni akarunk egy adott testrészt jang típusú technikákat használunk, ha pedig nyugtatni, visszafogni szeretnénk akkor jin típusúakat.
A kínai masszázs olajjal történik, a teljes testet masszírozzuk, az akupunktúrás pontok és meridiánok kézzel való serkentése mellett izületi kimozgató technikákat is alkalmazunk. Rendszeres használata segít az egészség megőrzésében és a betegségek utáni gyorsabb felépülésben is. Kiegyesúlyozó hatása megnyugtatja az immunrendszert.
Javallatok:
- aktiválja a szevezet öngyógyító mechanizmusait
- enyhíti az ülő életmód káros hatásait
- lazítja, nyújtja az izmokat
- mozgásszervi és belszervi problémák
- izületi és gerincproblémák
- nőgyógyászati problémák
- fejfájás
- emésztési problémák
Köpölyözés
A kínai masszázs hatásfokát köpölyözéssel lehet fokozni. A köpölyözés során forró levegővel telt poharat teszünk a bőrre, mire a pohár belsejében levő negatív nyomás hatására a bőr és a lágyrészek megemelkednek, bedomborodnak a pohárba, tulajdonképpen egy szívó hatás érvényesül, amely szétoszlatja a hideget és a nyirkosságot. Hatása megfelel egy mély masszázsnak. Használható nyak- hát- derékfájásra, megfázás, elhúzódó köhögés, asthma esetén.